Park Bajka w Błoniu

Park "Bajka" zaprojektowano w formie ogólnodostępnych wnętrz ogrodowych z otwartymi przestrzeniami trawiastymi porośniętymi specjalnie dobraną mieszanką traw odpornych na deptanie i interaktywnymi elementami wyposażenia. Program użytkowy parku został tak dobrany, aby zaspokajać potrzeby mieszkańców w różnym wieku w zakresie sportu i rekreacji. Centralnym punktem parku i jego największą atrakcją jest interaktywny plac wodny z suchymi fontannami, strumykiem i mostkiem. 

Park wyposażony jest ponadto w duże linariurm wysokości do 4m, zjazdy linowe, wielkie pagórki-wieloryby nadające temu miejscu charakterystyczny klimat, ciekawe budowle wiklinowe w kształcie kul i osady indiańskiej z totemem, tory do gry w boule, parkowe szachy w rozmiarze XXL, stoły do gry w tenisa, siłownię, wielkie przeskalowane leżaki, parkowe instrumenty muzyczne, zespoły krzwych zwierciadeł. Wszystko utrzymane w klimacie bajkowym. Przez cały teren parku przeprowadzono niskie murki ogrodowe służące jako siedziska i jednocześnie tor przeszkód dla najmłodszych. Park jest miejscem biwaków rodzinnych i imprez dla najmłodszych. Został wyposażony w system nagłaśniający i system monitoringu. Na terenie w sezonie letnim stoją kioski z lodami i frytkami, w budynku gospodarczym zlokalizowano wypożyczalnie sprzętów i toalety.

Lokalizacja – Błonie k/Warszawy

Zakres - Projekt koncepcyjny zagospodarowania parku we współpracy z biurem WZA_Architekci, współpraca przy projekcie wykonawczym, opracowanie projektu wykonawczego zieleni, nadzory inwestorskie w zakresie wykonastwa zieleni.

Powierzchnia – 2,6 ha

Realizacja - 2014